Souznění 2018 – mezinárodní hudební festival zdravotně postižených proběhl pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje, primátora Města Karlovy Vary a starosty města Chebu ve dnech 14.-15.9.2018 v Karlových Varech, Chebu a Františkových Lázních  - celkem pět plnohodnotných koncertů a to koncert pro školy v sále 4. základní školy v Chebu, kolonádní a večerní koncert ve Františkových Lázních ve společenském sále Ingo Casina, kolonádní a večerní galakoncert v malém sále hotelu Thermal v Karlových Varech.

 

Na všech pěti výše uvedených koncertech vystoupilo 13 subjektů zdravotně postižených (jednotlivci, dua a skupiny – celkem 43 osob) a 1 hostující subjekt z řad profesionálních umělců. Celkem na festivalu vystoupilo 47 hudebníků. V letošním roce se pořadatelům nepodařilo přilákat účinkující ze zahraničí. Účinkující byli uvedeni na plakátech a pozvánkách s programem. Převážná většina subjektů z řad zdravotně postižených vystoupila na třech koncertech. Všech pět koncertů – v Karlových Varech, Chebu a Františkových Lázních shlédlo přibližně 1600 diváků z celé ČR, na večerním koncertě ve Františkových Lázních byli m.j. i zahraniční, převážně německy hovořící diváci, v Karlových Varech na zase rusky hovořící diváci. Počet diváků blíže nelze určit úplně přesně, protože dva koncerty byly kolonádní a počet přihlížejících se obměňoval. Projekt byl určen, kromě zdravotně postižených, také co nejširší veřejnosti (jeden koncert pro žáky ZŠ, tři koncerty pro veřejnost).

Letos Souznění však postihla jiná pohroma, velká část účastníků měla velmi závažné střevní potíže a tak hodně z nich vystupovala s velkým sebezapřením. Pořadatelé též museli operativně řešit dramaturgii. Vše dopadlo na výbornou a štáb pořadatelů prokázal, že je velmi kreativní a situaci vyřešil ke spokojenost všech zúčastněných.

Souznění 2018 finančně podpořilo město Cheb.

Na financování se velkou měrou podílelo: Ministerstvo kultury ČR, Karlovarský kraj, Statutární město Karlovy Vary,

město Františkovy Lázně, Lázně Františkovy Lázně a.s., VaK Karlovy Vary a.s. a velké množství dalších partnerů.

Všem mnohokrát děkujeme.